Dolunay Gecesi Bağlama Büyüsü

Gökyüzü cisimlerini göksel konumlarının büyü yapımında özel bir yeri vardır. Büyüler yapılırken gökyüzü cisimlerin konumuna göre birtakım hesaplamalar yapılır ve bu sayede büyü için en uygun zamanlama belirlenir. Ay dolunay konumundayken yapılan dolunay gecesi bağlama büyüsü de ayın evreleri gözlenerek yapılan bir büyüdür. Bağlama büyüleri yapılırken ayın büyüme evreleri önemlidir. Ay küçülme evresine geçerken aşk ya da bağlama büyüleri yapılmaz.

Dolunay Gecesi Bağlama Büyüsü Nedir?

Kara büyülerin kendine has malzemelerle yapıldığı bilinir. Ak büyülerde ise hemen her malzeme kullanılabilir. Bağlama büyülerinin bir kısmı kara büyü uygulamalarında da yer alsa da niyet iki insanın bağlanması ise bu bir ak büyü uygulamasıdır. Büyülerde kullanılan malzemeden ziyade büyü yaptıran kişilerin niyeti önemlidir. Hangi malzemenin kullanıldığı önemli olmayan bir büyü de dolunay gecesi bağlama büyüsü olarak kabul edilir. Bu büyüde kullanılan malzeme önem taşımaz fakat ay dolunay evresindeyken yapılmalıdır. Ay bu evredeyken yapılan bütün aşk ve bağlama büyüleri dolunay büyüsü olarak da tanımlanmaktadır.

Ayın Konumu Neden Önemlidir?

Büyü yapımında ayın evreleri büyük önem taşır. Kimi büyüler için ayın büyüme evresi göz önüne alınırken kimi büyüler için küçülme evresi beklenir. Ayın dolunay konumuna gelmesi beklenerek yapılan dolunay gecesi bağlama büyüsü iki nedenden dolayı bu evre beklenerek uygulanır. Birinci neden ay dolunay konumundayken yapılan büyülerin çok daha güçlü olmasıdır. Diğer neden ise büyünün başlangıç zamanının tam olarak belirlenebilmesidir. Yapılan bir büyünün üzerinden dolunay geçerse büyünün etkisi azalmaya başlar. Bu nedenle büyünün uzun süre etkili olması için ayın dolunay konumu seçilir. Bir dahaki dolunaya kadar yapılan büyü etkisini koruyacaktır. İki dolunay arası 29 gündür ki bu da bu süre zarfında yapılan bağlama büyüsünün etkili olacağını gösterir.

5

No Responses

Write a response