Odkara Büyüsü

Odkara Büyüsü

Şaman geleneğinden gelen odkara büyüsü aşk için hem çok kullanılan hem de en çok korkulan büyüler arasında yer alır. Odkara bir bağlama büyüsüdür fakat kara büyüler sınıfında yer alır. Giden sevgiliyi geri getirmek, aşık etmek ya da birlikte olunan kişiyi daha da bağlamak için bu büyüden yararlanılmaktadır.

Odkara Büyüsü Nasıl Uygulanır?

Bu büyü için üç adet kağıda ihtiyaç vardır ve üstteki kağıda iyice bastırılarak bir üçgen, üçgenin içine de daire çizilir. Bastırılmasının nedeni izlerin alttaki kağıda çıkması içindir. Altta izi çıkan dairenin içine bağlanması istenen insanın adı yazılır. Saat yönünden başlamak kaydıyla dairenin dış çevresine de bağlamak isteyen kişinin adı yazılır. Daha sonra üstteki kağıt yakılır ve çıkan küllere kişi parmağını bastırarak parmağının islenmesini sağlar. Kağıtta izleri çıkmış şekiller is yardımıyla belirgin hale getirilir böylece diğer kağıdın bir kopyası elde edilmiş olur.

Elde edilmiş olan kopya kağıt okuma için uygun zaman gelene kadar temiz bir yerde saklanır. Okumalar yedi gün boyunca hep aynı saatte yapılmalıdır. Okuma için uygun zaman geldiğinde üç tane ruhani varlığın adı 490 defa söylenir. Yedi gün boyunca bu isimler aynı sayıda söylenmelidir böylece odkara büyüsü yapılmış olur.

Korkulan Büyü

Asya şamalarından günümüze gelen odkara büyüsü yaygın kullanılmasına rağmen en çok korkulan büyüler arasında sayılmıştır. Büyünün yapımında yardım alınan üç ruhani varlık Asya Türkleri tarafından bilinen ve çekinilen varlıklardır. Büyünün son aşamasında bu varlıkların isminin kağıdın üzerine yazılması ve tersten yazılması büyüyü çok etkili hale getirdiği gibi kara büyüler sınıfına da sokar.

Bu tarz ruhani varlıklar kullanılarak yapılan büyülerin tehlikeli hale gelmesi de söz konusu olabilmektedir. Büyü yapılan kişi kadar büyü yaptıran kişi de bu durumda etkilenebilir hele kişilerin kendilerinin bu uygulamayı yapmaya kalkması ciddi sorunlar yaratabilir.

 

2

No Responses

Write a response