Balıkla Büyü Yapılır Mı?

Balıkla Büyü Yapılır Mı?

Büyü yapımında kullanılmayan malzeme neredeyse yok gibidir. Medyumlar akla gelebilecek her malzeme ile büyü yapabilmektedir. Bu nedenle balıkla büyü yapılır mı diye sormaya gerek yoktur çünkü balık kullanarak da büyü yapmak mümkündür.

Balık Büyüleri Neden Yapılır?

Balık büyülerinde de büyünün ne niyetle yapıldığı önemlidir. Hemen hemen bütün büyüler hem ak büyü hem de kara büyü sınıfına girebilmektedir. Burada büyü yaptıranın niyeti ve uygulama şekli büyünün yönünü tayin eder.

Balık kullanılarak yapılan büyüler genellikle muhabbet amacıyla yapılır. Ailesinde veya yakın çevresinde aralarında soğukluk olan bir çift bulunanlar soğukluğun geçmesi için balıkla büyü yapılır mı diye sormaktadır.

Balık Büyüsü Nasıl Yapılır?

Balık büyüsü uygulaması için öncelikle bir alabalık tutmak gerekir. Alabalık tutulunca küçük bir kağıdın üzerine yakınlaşması sağlanmak istenen çiftin isimleri yazılır ve kağıt alabalığın ağzına konur. Burada tutulan alabalığın ölmemesi çok önemlidir bu nedenle işlem esnasında balığı bir kova suyun içinde tutmak gerekir. Amaç balığın kağıdı yutmasını sağlamaktır. Bu esnada büyüyü yapan kişi 41 kez “Ya Yunus” der ve balık suya geri bırakılır.

Balıkla yapılan işlem bitince büyü yapılan kişinin evinin çevresinde gece vakti ve kimsenin görmediğinden emin olunarak Kuran’da bulunan bir dua okunarak dolaşılır. Bu işlem farklı gecelerde evin etrafında dolaşarak birkaç kez tekrarlanır.

Tüm işlemler tamamlandığında balığın tutulduğu noktaya gidilir ve  üç kez “kulhuvallah”, bir kez de “elham” okunur ve bu çiftin yakınlaşması için Allah’a dua edilir. Bu büyü uygulaması daha çok Karadeniz’de uygulanır ve pek fazla bilinmez.

Evinde bir şekilde saklanmış balık kılçığı bulanların en çok merak ettikleri konu balıkla büyü yapılır mı olmaktadır. Bu tarz malzemeler bulunduğunda bir uzmandan yardım almak yerinde olur.

4

One Response

  1. hacer
    Ekim 8, 2019

Write a response