Kaşık Büyüsü Gerçekte Var Mı?

Büyüler genel olarak insanların ilgisini çekerken kullanılan büyü malzemeleri de o kadar merak konusu olmaktadır. Çok farklı malzemeler kullanılarak yapılan ak ve kara büyü uygulamalarında kullanılan materyallerde sınır yok gibi gözükmektedir. Çok ilgi çeken ve kaşık büyüsü gerçekte var mı diye sorulan bir büyü malzemesi de kaşık olmaktadır. Asırlardır Anadolu’da yaygın olarak yapılan kaşık büyüsü hem ak büyü hem de kara büyü uygulamalarında yer almaktadır.

Yapılış Niyetine Göre Kaşık Büyüsü

Kaşık büyüleri çift ağızlı büyüler olarak kabul edilir ve aşık etme amacıyla yapılabildiği gibi birbirini seven insanları ayırmak içim de kullanılabilmektedir. Farklı amaçlarla yapılabilmesi insanların kaşık büyüsü gerçekte var mı diye merak etmelerine neden olmaktadır. Eğer aşık etme ve bağlama amacıyla yapılıyorsa iki tahta kaşık alınır. Medyum hocalar bu kaşıkların üzerine vefk çalışması yaparlarsa büyü daha çok etkili olmaktadır. Vefk çalışması yapılan tahta kaşıklar yüz yüze gelecek şekilde bağlanır ve toprağa gömülür.

Kaşık büyüsü kara büyü amacıyla yapılıyorsa birbirini seven iki insanı ayırmak isteniyor demektir. Büyünün uygulanış şekli aynıdır sadece kaşıklar yüz yüze gelecek şekilde değil sırt sırta gelecek şekilde bağlanır. Niyet edildikten sonra kaşıklar bu büyü uygulamasında da toprağa gömülür.

Kaşık Büyülerinin Güçlü Etkisi

Kaşık büyüleri ister ak büyü sınıfında yer alsın ister kötü niyetlerle kara büyü uygulaması olarak yapılsın insanlar kaşık büyüsü gerçekte var mı diye merak etmeye devam edeceklerdir. Kaşık büyüleri Anadolu’da asırlardır yapılmaya devam eden en etkili büyülerden biri olarak kabul edilmektedir. Anadolu, ülkemizde yapılan birçok büyünün kaynağı konumundadır ve kaşık büyüsü de bölgeye has olan büyülerden birisidir. Aşık etme amaçlı yapıldığında büyülenen kişinin büyüyü yaptıran kişiden uzak kalması mümkün olmayacaktır.

5

No Responses

Write a response