Kül Büyüsü Nasıl Yapılır?

Bazı büyü uygulamalarında kül kullanılmasının söz konusu olması halk arasında kül büyüsü nasıl yapılır sorusunun sorulmasına neden olmaktadır. Kül kullanılan büyü uygulamaları farklı büyü çeşitleri için geçerli olabilmektedir. Hem bağlama amaçlı yapılan büyülerde hem de ayırma amaçlı yapılan kara büyü uygulamalarında malzemelerin yakılarak kül haline getirilmesi söz konusudur.

Kara Büyü Amaçlı Yapılan Kül Büyüsü

Kara büyü uygulamaları için kül büyüsü nasıl yapılır denildiğinde oldukça güçlü bir büyü olduğunu söylemek gerekir. Kökeni Yahudiliğe dayanan bu büyü pek bilinmez fakat etkileri çok güçlüdür. Birçok büyünün bir araya gelmesinden oluşur ve en büyük özelliği kullanılan malzemelerin büyü işlemi sonunda tamamen yakılarak kül haline getirilmesidir. Küller toplanıp bir mezara gömülür ve böylece büyü malzemeleri tamamen ortadan kaldırılmış olur. Bu büyü tam bir kara büyü uygulamasıdır ve tamamen art niyetlerle yapılır. Bu uygulama için büyülenecek kişinin iç çamaşırlarına ihtiyaç duyulur. Tılsımlı sözlerle hazırlanan vefk kişinin içi çamaşırında dikilir ve su üzerine okumalar yapılır. Çekememezlik, kıskançlık ve art niyet insanları bu büyüyü yapmaya teşvik eder. Çok etkili olan bu büyünün bozulması da güçtür ve büyü için yapılan işlemlerin tersten uygulanması gerekir.

Bağlama Amaçlı Yapılan Kül Büyüsü

İnsanların hakkında sorular sordukları kül büyüsü nasıl yapılır dendiğinde farklı yollar olduğu söylenebilir. Aşık etme ve bağlama amaçlı yapılan kül büyülerinde yine kullanılan malzemenin yakılması söz konusu olmaktadır. Amaç aşık etmekse genellikle bir kağıt üzerine gerekli bilgiler yazılır ve okumalar yapılır. Ardından kağıt metal bir kap içinde yakılarak kül haline getirilir. Bu küller toplanır ve büyülenmek istenen kişinin evinin civarına serpilir veya kapı kollarına sürülür. Amaç külün büyülenen kişiye bulaşmasını sağlamaktır. Eğer yemek yerken aynı ortamda bulunma şansı varsa yemeğine de bir miktar kül serpilip yemesi sağlanabilir.

4

2 Responses

  1. çiğdem
    Eylül 10, 2019
    • nermin
      Eylül 11, 2019

Write a response