Mezara Gömülen Kaşık Büyüsü

Mezara Gömülen Kaşık Büyüsü

Kaşık büyüleri bağlama amaçlı ya da ayırma amaçlı kullanılabilir ve mezara gömülen kaşık büyüsü ayırma amaçlı yapılmış demektir. Kaşık büyüleri yapıldıktan sonra toprağa gömülür. Mezar toprağına gömmek ise kara büyü uygulamalarında kullanılan bir yoldur.

Kaşıkların Toprağa Gömülmesi

Kaşık büyüsü seven insanları bir araya getirmek için kullanılabilir. Etkili bir aşık etme ve bağlama büyüsüdür. Bağlama büyüsü uygulaması için iki tahta kaşık alınır. Tahta kaşıkların üzerine hem büyü yaptıran hem de büyü yapılan kişinin isimleri anne adlarıyla beraber yazılır. Daha sonra kaşıklar yüz yüze gelecek şekilde bağlanır ve toprağa gömülür.

Ayırmak amacıyla yapılan kaşık büyüsünde de yine tahta kaşık kullanılır ve aynı işlemler tekrarlanır. Tek fark kaşıkların bu sefer sırt sırta gelecek şekilde bağlanmasıdır. Ayırma amaçlı yapıldığında mezara gömülen kaşık büyüsü gerçekleştirilmiş olur.

Kaşık Büyüsünde Çift Yönlü Uygulama

Tüm büyü uygulamalarında aynı malzemenin farklı niyetler için kullanıldığı görülür. Büyülerde kullanılan malzemeden ziyade büyü yaptıran kişinin niyeti önem taşır. Bu durum kaşık büyüleri için de geçerlidir ve mezara gömülen kaşık büyüsü bir kara büyü uygulamasıdır. Bağlama amaçlı yapılan kaşık büyüsü ile ayırmak amaçlı yapılan kaşık büyüsünde aynı malzeme kullanılır fakat yardım alınan ruhani varlıklar ve söylenen kelamlar farklılıklar gösterir. Kaşık büyüleri de diğer büyüler gibi ruhani varlıklardan yardım alınarak yapıldığı için çok tehlikeli olabilir.

2

No Responses

Write a response