Sevgili Bulma Büyüsü

Aşk ve sevgiye dayalı büyüler için sayısız uygulama ve tılsım olduğu görülür. Tüm büyü uygulamaları içinde en büyük yeri sevgili bulma büyüsü ve benzerleri almaktadır. Bu büyüleri de ikiye ayırmak gerekir. Eğer kişi sadece birinin dikkatini çekebilmek için uygulama yaptırıyorsa bunlar zararsız kabul edilir fakat insanı aşık etmek için yapılan bir uygulama varsa bu büyülerin tehlikeleri olabilir.

İrade Yasası

Evrende her birey kendi iradesi doğrultusunda bir tekamül süreci yaşar. Oldukça masum kabul edilse de sevgili bulma büyüsü ya da aşık etme amaçlı yapılan çalışmalar evrenin irade yasasına müdahale eder. Her türlü büyü uygulaması yöneltilen kişinin iradesini kontrol altına alır ve onu kendi tekamülünün dışına çıkarır. Dinler büyüleri insan iradesi üzerine olan etkileri nedeniyle günah olarak kabul eder. Büyü yapılan bir insanın iradesi doğaüstü güçler tarafından kontrol altına alınır ve kişi dilenen şekilde yönlendirilebilir. Artık bu insanı davranışlarından sorumlu tutmak imkansız hale gelecektir. Bu açıdan bakıldığında en masum büyülerin dahi çok tehlikeli bir hale dönüşebileceği görülmektedir.

İradeye Müdahale Etmeyen Çalışmalar

Bir insanın dikkatini çekmek amacıyla yapılan sevgili bulma büyüsü kişinin iradesine müdahale etmez. Bu büyüyü yaptıran büyülenen insanın rüyalarına girer ve bu şekilde dikkat çekebilir. Bu büyülerde doğaüstü güçlerin iradeye direkt müdahalesi yoktur. Burada yapılan işlem zaten yaşanacak bir olayın hızlandırılmasından başka bir şey değildir.

Bazı insanlar karşılarına kendilerine uygun kimsenin çıkmadığından şikayet ederler ve bu nedenle hayatlarını aşksız geçirirler. Bu insanların kendilerine uygun bir kişiyle karşılaşmak adına yaptırdıkları sevgili bulma büyüsü bazı duaların okunması yoluyla gerçekleşir. Bu durum için uygun olan tılsımlı sözler söylenerek yapılan bu uygulamada amaç kişinin karşısına beklentilerine uygun bir insanın çıkmasını sağlamaktır.

 

3

2 Responses

  1. feridee
    Mayıs 24, 2018
  2. cihan
    Mayıs 29, 2018

Write a response